• spotkanie - w co się bawić?

  2010-10-25 22:33

   Zapraszamy na przedostatnie spotkanie w tym cyklu. Spotykamy się jak zwykle w piątek (tym razem 29 października) w Czytelni Naukowej w Pałacyku Koelichenów (ul. ks. J. Chrościckiego 2).


  Tym razem spotkanie będzie się składało z dwóch części.
  Pierwsza - będąca kontynuacją tematu z poprzedniego miesiąca (TU INFO) - rozpocznie się o godzinie 17.00 projekcją filmu dokumentalnego poświęconego "komandu fałszerzy". Film komentarzem opatrzy Elżbieta Kluba.
  Druga część (ok. 18.15) będzie poświęcona zapowiadanemu wcześniej tematowi: "W co się bawić? W co się bawić?", czyli dawnym (lub dzisiejszym) rozrywkom, którym można było się oddawać na terenie Włoch warszawskich :) Gorąco zachęcamy do współtworzenia tej części spotkania. Liczymy, że przyniosą Państwo zdjęcia, przypomną sobie anegdoty...

 • nowe materiały na stronie

  2010-10-04 01:12

   Zapraszam do oglądania relacji i materiałów ilustracyjnych ze spotkania poświęconego deportacji mężczyzn z Włoch w 1944 roku.

  KLIKNIJ TUTAJ

 • kolejne spotkanie już 24 września

  2010-09-14 22:59

  Zapraszamy na czwarte w biezącym cyklu spotkanie poświęcone historii warszawskich Włoch.

  24 września o 17.30 w Czytelni Naukowej na piętrze Pałacu Koelichenów (ul. ks. J Chrościckiego 2) wysłuchamy opowieści dzieci mężczyzn wywiezionych z Włoch do obozów koncentracyjnych we wrześniu 1944 roku. Warto zapoznać się bliżej z wydarzeniem, które do dziś odciska piętno na świadomości mieszkańców Włoch.

  Pod adresem: wlochowskiepamiatki@o2.pl można zgłaszać chęć pozostawienia dziecka pod opieką na czas spotkania. Zajęcia dla dzieci odbędą się w bibliotece na parterze tego samego budynku.

 • po czerwcowej grze miejskiej...

  2010-09-14 21:21

   Zapraszamy do oglądania zdjęć z WŁOCHOWSKIEJ GRY (POD)MIEJSKIEJ, która odbyła się w czerwcu.

  ZDJĘCIA MOŻNA OGLĄDAĆ TU

  Gra udała się nad wyraz, uczestnicy dopisali, pogoda również. Trasa została podzielona na cztery obszary, każdy składający się z kilku punktów. Punkty - miejsca mające związek z historią Włoch były zaopatrzone w fiszki z informacjami. Mamy nadzieję, że dzięki uczestnictwu w grze miejsca te stały się dla graczy znajome, żywe i swojskie.

  Liczymy na spotkanie w podobnej formie w przyszłym roku :)